Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

„Święto miodu” w Roźwienicy

Impreza plenerowa  pt. „Święto Miodu” odbyła się w dniu 14 czerwca 2015 r . na stadionie w Roźwienicy, miała charakter otwarty. Imprezę zorganizowała Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” przy współpracy ze Społecznością Zespołu Szkół w Roźwienicy, Wójtem Gminy Roźwienica oraz Stowarzyszeniem Kół Gospodyń Wiejskich Gminy  Roźwienica.  Przybyli na miodowe święto mieszkańcy Lokalnej Grupy Działania, jak też i przyjezdni mogli oglądać na scenie występy:  zespołu wokalno-instrumentalnego ROZ-TEAM, dziecięcej  grupy tanecznej Bystrolinki z Bystrowic, zespołu dziecięcego Biedronki, zespołu pieśni i tańca FAMILIA z Rudołowic, najmłodszych dzieci z przedszkoli z terenu gminy Roźwienica.


Niebywałą atrakcją była interpretacja bajki Juliana Tuwima „Rzepka” przedstawiona przez panie przedszkolanki z oddziałów przedszkolnych z terenu gminy Roźwienica.


Uczestnicy imprezy mogli sprawdzić się w konkursach i zabawach o tematyce pszczelarskiej. Starsi zajęli się m.in. zbijaniem ramki do ula lub składaniem ula na czas. Młodsi mogli popisać się zdolnościami plastycznymi lub zagrać w grę planszową o pszczelarskiej tematyce.
Dużym zainteresowaniem cieszyło się stoisko Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność", gdzie można było dowiedzieć się o zrealizowanych projektach, dobrych praktykach, działalności LGD.  Dla głodnych wiedzy przygotowano liczne stoiska, na których zaprezentowano zarówno produkty z pasiek, jak i sprzęt używany na co dzień w pszczelarstwie. W specjalnym namiocie obejrzeć można było również film pokazujący życie pszczół.

Imprezę plenerową pn. „Święto miodu” sfinansowano ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.