Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A
RSS

Aktualności

 • Podpisanie umowy na projekt współpracy międzynarodowej

  16.04.2019
   

  Z radością informujemy, że w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w dniu 10.04.2019 r. została podpisana umowa na realizację projektu współpracy międzynarodowej w zakresie promowania obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych oraz lokalnej przedsiębiorczości w ramach projektu zatytułowanego "W poszukiwaniu niecodziennych inspiracji do promocji obszarów".

   

   
 • Nabór na warsztaty zdobienia metodą Decoupage – Anioł z powertexu

  15.03.2019
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zaprasza na bezpłatne warsztaty zdobienia metodą Decoupage – Anioł z powertexu.

   

  Warsztaty odbędą się w dniu 12.04.2019 r. /piątek/ o godz. 10.00 w biurze LGD w Jarosławiu, ul. Kościuszki 26.

   
 • Realizacja projektu współpracy

  14.03.2019
   

  Szanowni Państwo! miło nam poinformować, że rozpoczęliśmy wraz z dwoma partnerskimi LGD – „Pogórze Przemysko – Dynowskie” oraz „Stowarzyszeniem Krainą Sanu” realizację projektu współpracy pn. „Siłownie terenowe – aktywność, ruch i zdrowie”. Projekt zakłada budowę 29 ogólnodostępnych siłowni terenowych, na terenie naszej LGD powstanie 16 siłowni.

   

   

   
 • Relacja z warsztatu refleksyjnego

  05.03.2019
   

  W dniu 27.02.2019 r. w Restauracji Coloseum w Jarosławiu Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zorganizowała warsztat refleksyjny zgodnie z zobowiązaniem LGD do zrealizowania każdego roku ewaluacji wewnętrznej – do monitorowania i ewaluacji realizacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność, (Wytyczne Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi nr 5/3/2017 w zakresie monitoringu i ewaluacji strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020 z dnia 18 sierpnia 2017 r.), którego celem była bieżąca analiza procesu wdrażania, jego efektów oraz zmian w otoczeniu LSR naszej Lokalnej Grupy Działania.

   
 • Realizacja Projektu Grantowego z zakresu zachowania lokalnego dziedzictwa kulturowego, przyrodniczego i turystycznego

  19.02.2019
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zrealizowała Projekt Grantowy pn. Zachowanie dziedzictwa lokalnego obszaru Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” z wykorzystaniem lokalnych zasobów ludzkich, kulturowych, historycznych i przyrodniczych, operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 19 Wparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER, poddziałanie 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

   

   
 • Walne Zebranie Członków LGD

  07.02.2019
   

  Serdecznie zapraszam na posiedzenie Walnego Zebrania Członków LGD, które odbędzie się w dniu 14 lutego 2019 r. o godzinie 15.30 w Świetlicy Wiejskiej w Pawłosiowie, Pawłosiów 88, 37 – 500 Jarosław.

  Na podstawie § 15 ust. 2 pkt 4 Statutu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” Zarząd Stowarzyszenia zwołuje Walne Zebranie Członków LGD.

   

   

   
 • Umowa na projekt grantowy podpisana

  28.01.2019
   

  W dniu 25.01.2019 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie Wiceprezes Zarządu Pani Anna Bachnacka oraz Członek Zarządu Pan Krzysztof Łuc podpisali umowę o powierzenie grantu na realizację operacji w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie: Promowanie obszaru objętego LSR, w tym produktów lub usług lokalnych.

   

   
 • Umowa na realizację Operacji Własnej podpisana

  07.01.2019
   

  W dniu 27.12.2018 r. w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie Wiceprezes Zarządu Pani Anna Bachnacka oraz Członek Zarządu Pan Krzysztof Łuc podpisali umowę o przyznanie pomocy na realizację Operacji Własnej LGD w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" w ramach działania „Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER" objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w zakresie: Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych.

   

   
 • Życzenia Świąteczne

  20.12.2018
   

  Świąt wypełnionych radością i miłością,
  niosących spokój i odpoczynek.
  Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,
  pełnego optymizmu, wiary, szczęścia i powodzenia

   

  życzy

   

  Zarząd oraz pracownicy Biura LGD
  Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”

   

   
 • Biuletyn informacyjny - grudzień 2018

  20.12.2018
   

  Biuletyn informacyjny - grudzień 2018

   
 • Relacja z warsztatów zdobienia metodą Decoupage-efekt weluru

  12.12.2018
   

  Warsztaty zdobienia metodą Decoupage – efekt weluru odbyły się w dniu 07.12.2018 r. w biurze LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”. Uczestnikami były mieszkanki gmin wchodzących w skład LGD. Warsztaty prowadziła Pani Małgorzata Szepelak, pracownik firmy Grafix w Jarosławiu, przy wsparciu Pani Elżbiety Tarkowskiej właściciela firmy. Podczas warsztatów każda z uczestniczek stworzyła unikatową, piękną skrzyneczkę. Metodą jej wykonania był nowoczesny trend – efekt weluru.

   

   
 • Zakończono cykl szkoleń dla mieszkańców obszaru LGD

  30.11.2018
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zakończyła cykl szkoleń oraz warsztatów edukujących potencjalnych beneficjentów w zakresie sporządzania wniosków o dofinansowanie oraz prawidłowego rozliczania otrzymanego wsparcia w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie podejmowania oraz rozwijania działalności gospodarczej.

   

   
 • Informacja o wynikach oceny i wyboru operacji własnej LGD Stowarzyszenia "Z Tradycją w Nowoczesność"

  27.11.2018
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” informuje, że organ decyzyjny LGD tj. Rada na posiedzeniu w dniu 22.11.2018 r. dokonała oceny i wyboru operacji własnej LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, w zakresie: Wzmocnienie kapitału społecznego, w tym przez podnoszenie wiedzy społeczności lokalnej w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych, także z wykorzystaniem rozwiązań innowacyjnych w ramach przedsięwzięcia: Wsparcie inicjatyw kulturalno – edukacyjnych, w tym w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

   
 • Szkolenia dla mieszkańców obszaru LGD

  16.11.2018
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zaprasza mieszkańców Gmin Chłopice, Kańczuga, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Radymno i Roźwienica oraz Miasta Radymna do udziału w szkoleniach oraz warsztatach edukujących potencjalnych beneficjentów w zakresie sporządzania wniosków o dofinansowanie oraz prawidłowego rozliczania otrzymanego wsparcia w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie podejmowania oraz rozwijania działalności gospodarczej.

   

   
 • Nabór na warsztaty zdobienia metodą Decoupage - efekt weluru

  16.11.2018
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zaprasza na bezpłatne warsztaty zdobienia metodą Decoupage – efekt weluru.

   

  Warsztaty odbędą się w dniu 07.12.2018 r. /piątek/ o godz. 10.00 w biurze LGD w Jarosławiu, ul. Kościuszki 26.

   

   

   
 • Posiedzenie Rady LGD

  15.11.2018
   

   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” informuje, że w dniu 22.11.2018 r. o godzinie 10.00 odbędzie się posiedzenie Rady LGD w celu oceny i wyboru operacji własnej Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” w zakresie Przedsięwzięcia III: Wsparcie inicjatyw kulturalno – edukacyjnych, w tym zakresie ochrony środowiska i zmian klimatycznych.

   

   
 • Wprowadzamy Zmiany

  13.11.2018
   

  Serdecznie zachęcamy Państwa do obejrzenia filmu „Wprowadzamy zmiany”, w którym m.in. zaprezentowano sylwetki Beneficjentów poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, którzy otrzymali wsparcie finansowe na podjęcie działalności gospodarczej za pośrednictwem LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”.

   
 • Relacja ze spotkania konsultacyjnego

  25.10.2018
   

  W dniu 18.10.2018 r. w biurze Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” odbyło się spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców obszaru LGD, podczas którego omówiono założenia i warunki, jakie należy spełniać, aby uzyskać pomoc w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 w zakresie podejmowania działalności gospodarczej.

   
 • Stypendia pomostowe zostały przyznane

  23.10.2018
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” z wielką przyjemnością informuje, że stypendium pomostowe „Dyplom z marzeń” zostało przyznane wszystkim osobom rekomendowanym wraz z osobami z listy rezerwowej .

   
 • Spotkanie konsultacyjne

  11.10.2018
   

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zaprasza mieszkańców Gmin Chłopice, Kańczuga, Laszki, Pawłosiów, Pruchnik, Radymno i Roźwienica oraz Miasta Radymna zainteresowanych pozyskiwaniem środków na podjęcie działalności gospodarczej w ramach poddziałania 19.2 „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020 do udziału w spotkaniu konsultacyjnym.

   
Strony: « Poprzednia 1 ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... 21 Następna »