Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

LGD na Jarmarku Smaków Ziemi Jarosławskiej

W niedzielę 16 sierpnia 2015 r. na jarosławskim rynku odbył się Jarmark Smaków Ziemi Jarosławskiej. Organizatorem wydarzenia był Starosta Powiatu Jarosławskiego  oraz Burmistrz Miasta Jarosławia przy współpracy z Centrum Kultury i Promocji w Jarosławiu. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu przygotowały na bazie produktów lokalnych przepyszne dania, które zostały zgłoszone do Przeglądu Kulinarnego. Na zaproszenie Starostwa Powiatu Jarosławskiego Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zapewniła odwiedzającym jarosławski rynek nie lada gratkę – warsztaty kulinarne. Każdy przechodzień mógł uczestniczyć w lepieniu pierogów oraz robieniu tradycyjnych ciastek. Warsztaty przeprowadziły reprezentantki naszej LGD – Panie ze Stowarzyszenia „Kobiety na Rzecz Odnowy, Tradycji i Obyczajów” z Wierzbnej (Gmina Pawłosiów).

Stoisko LGD ulokowane zostało przy scenie ciesząc  się niesłabnącą popularnością przez cały czas trwania Jarmarku, a kolejka chętnych do degustowania pierogów i ciastek wciąż się wydłużała. Ponadto na stoisku można było zapoznać się z materiałami i folderami promocyjnymi dotyczącymi  zrealizowanych projektów oraz dziedzictwa kulinarnego obszaru LGD.

 

Wśród wystawców zgromadzonych na jarosławskim rynku znaleźli się również lokalni producenci win i wyrobów pasiecznych, rękodzielnicy, miejscowi restauratorzy oraz zakłady mięsne.

Na scenie LGD reprezentował zespół „Wietlinianie” reprezentanci Gminy Laszki.

 

Serdecznie dziękujemy Paniom ze Stowarzyszenia „Kobiety na Rzecz Odnowy, Tradycji i Obyczajów” oraz zespołowi „Wietlinianie” za reprezentowanie LGD „Z Tradycją w Nowoczesność”  podczas Jarmarku Smaków Ziemi Jarosławskiej.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia.