Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Projekt: Akcja Piernikowa

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” wraz z partnerami, tj. Stowarzyszenie „Kobiety na Rzecz Odnowy Tradycji i Obyczajów”, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej oraz Podkarpacka Fundacja Pomocy i Rozwoju otrzymała dofinansowanie w kwocie 5 280,16 zł na realizację  zadania w ramach konkursu „Akademia słowa, umiejętności i realizacji” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacie „Pro Carpathia”.

 

Inicjatywa skierowana była do dzieci i ich opiekunów, aby razem z dala od codziennych spraw i trosk, mogli spędzić razem czas. Podczas akcji dzieci wraz z opiekunami wycinały, piekły i ozdabiały świąteczne pierniki, które później zawiesiły na choince. Duże zainteresowanie wśród uczestników wzbudziła wizyta św. Mikołaja oraz prezenty, które ze sobą przywiózł. Na zakończenie akcji organizatorzy przygotowali poczęstunek dla uczestników oraz zabawę choinkową. Po zmęczonych, ale uśmiechniętych twarzach dzieci można stwierdzić, że akcja piernikowa zrealizowała zamierzone cele. Uczestnikami wydarzenia była 30 - osobowa grupa dzieci wraz z rodzicami / opiekunami z terenu gmin: Pawłosiów, Pruchnik i Wiązownica.

 

Projekt miał również za zadanie przypomnieć uczestnikom zwyczaj rodzinnego pieczenia i ozdabiania pierników, który zanika jako polska tradycja świąt.