Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Projekt: Targi Produktów Lokalnych LGD

Lokalna Grupa Działania „Z Tradycją w Nowoczesność” otrzymała grant w ramach projektu „Alpejsko-Karpacki Most Współpracy” współfinansowanego przez Szwajcarię w ramach Szwajcarskiego Programu Współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej. Operatorem dotacji w kwocie 17 706,60 zł było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

 

Podczas Targów odbył się konkurs na najładniejsze stoisko, w którym wzięły udział organizacje pozarządowe, Koła Gospodyń Wiejskich oraz twórcy ludowi z obszaru działania LGD, tj. gmin: Chłopice, Kańczuga, Pawłosiów, Pruchnik i Roźwienica.

 

Dodatkową atrakcją w czasie Targów był występ artystyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno – Gimnazjalnego z Sieteszy oraz Szkoły Podstawowej z Kańczugi, a także Zespołu Śpiewaczego „Krzeczowiczanki” z Krzeczowic oraz Zespołu Wokalno-Kabaretowego „Ala Babki, Ala Dziadki” z PZERiI Oddział Rejonowy w Kańczudze.

 

Na stoiskach można było skosztować tradycyjne, lokalne potrawy oraz miody i wina wytwarzane w tradycyjny sposób. Nie zabrakło także wystawców, którzy prezentowali wyroby rękodzielnicze, m.in. rzeźbę w drewnie, obrazy ręcznie malowane, haftowane obrusy i serwetki, szydełkowanie oraz ręcznie wykonaną biżuterię z filcu.

 

Celem konkursu była m.in. promocja, popularyzacja produktów tradycyjnych, lokalnych, regionalnych, ekologicznych z zachowaniem dziedzictwa kulturowego regionu oraz rozpromowanie osób i organizacji, które zajmują się produkcją wyrobów tradycyjnych i lokalnych.

 

Głównym celem projektu była promocja produktów tradycyjnych, regionalnych, lokalnych i ekologicznych poprzez organizacje Targów, a także wsparcie organizacji pozarządowych, działających w formie stowarzyszeń lub fundacji oraz KGW i twórców ludowych podejmujących działania związane z zachowaniem dziedzictwa kulturowego regionu.