Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Rok 2013

 • Akcja piernikowa

  W niedzielę 8 grudnia 2013 r. w Domu Kultury w Wierzbnej odbyła się Akcja Piernikowa.

  Organizatorem wydarzenia była Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją
  w Nowoczesność” wraz z partnerami, tj. Stowarzyszenie „Kobiety na Rzecz Odnowy Tradycji i Obyczajów”, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej i Podkarpacka Fundacja Pomocy i Rozwoju.

 • Audycja o działalności LGD i kobiet na wsi w Polskim Radiu Rzeszów

  W dniu 03.11.2013 r. w Polskim Radiu Rzeszów można było wysłuchać audycji radiowej nt. Aktywności mieszkańców terenów wiejskich, a konkretnie kobiet wiejskich. 
  Wywiad poświęcony był tematyce rolnej i problemom obszarów wiejskich na Podkarpaciu.

 • Bezpłatne doradztwo dla beneficjentów

  Informujemy, że Biuro LGD prowadzi bezpłatne doradztwo dla beneficjentów zainteresowanych aplikowaniem o przyznanie pomocy finansowej w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013.

 • Bezpłatne szkolenia informacyjne

  Lokalna  Grupa  Działania  Stowarzyszenie „ Z Tradycją w Nowoczesność”  serdecznie zaprasza do udziału w cyklu szkoleń informacyjnych dla społeczności lokalnej.
  Szkolenia skierowane są do potencjalnych beneficjentów zainteresowanych aplikowaniem o środki finansowe w ramach wyżej wymienionych działań.

 • Bezpłatne szkolenia informacyjne

  Lokalna  Grupa  Działania  Stowarzyszenie „ Z Tradycją w Nowoczesność”  serdecznie zaprasza do udziału w cyklu szkoleń informacyjnych dla społeczności lokalnej. Szkolenia obejmować będą tematykę założeń i warunków, które należy spełniać, aby została przyznana pomoc w ramach poszczególnych działań osi.

 • Biuletyn informacyjny LGD

  Zachęcamy do lektury kolejnego numeru naszego biuletynu, w którym przedstawiamy najważniejsze wydarzenia zrealizowane przez LGD w ostatnim czasie. Naszym celem jest dotarcie do jak najszerszego grona osób, zainteresowanych działalnością naszego Stowarzyszenia, jak też zagadnieniami związanymi z rozwojem obszarów wiejskich.

 • II edycja Konkursu Wielkanocnego LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”

  Serdecznie zapraszamy Koła Gospodyń Wiejskich z obszaru LGD do udziału w II edycji Konkursu Wielkanocnego Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 12 marca 2013 r. o godz. 15.00.

 • Informacja o zmianie godzin pracy Biura LGD

  Informujemy, że nastąpiła zmiana godzin pracy Biura LGD. Obecnie Biuro LGD czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00 do 16:00.

 • Jubileusz 15 – lecia PWSTE w Jarosławiu

  W dniach 17 – 18 maja 2013 r. Lokalna Grupa Działania brała udział w obchodach Jubileuszu 15 – lecia Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno - Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu. Podczas Jubileuszu nasza LGD we współpracy z lokalnymi twórcami z terenu LGD prezentowała regionalne, tradycyjne potrawy, ekologiczne miody oraz wina gronowe.

 • Kiermasz Bożonardzeniowy LGD

  W ubiegłą niedzielę 15 grudnia 2013 r. w świetlicy wiejskiej w Pawłosiowie, Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zorganizowała po raz pierwszy Kiermasz Bożonarodzeniowy LGD. Do udziału w kiermaszu zostali zaproszeni lokalni twórcy i wystawcy chcący zaprezentować ozdoby świąteczne, wypieki czy potrawy bożonarodzeniowe oraz wszyscy mieszkańcy obszaru LGD.

 • Konkurs Bożonarodzeniowy

  W dniu 18.12.2013 r. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją
  w Nowoczesność” brała udział w kolejnej edycji Konkursu Bożonarodzeniowego Samorządu Województwa Podkarpackiego.

   

   

 • Konkurs Wielkanocny 2013

  W dniu 5 maja 2013 r. nasza LGD wzięła udział w kolejnej edycji konkursu Wielkanocnego, który w tym roku odbył się w Nowej Dębie. Organizatorem Konkursu był Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Naszą LGD w konkursie w kat. A reprezentowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Rzeplina (Gmina Pruchnik) oraz w kat. B, podkategoria „Skrobanki” - Pani Alicja Zatwardnicka – KGW Rzeplin.

 • LGD Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” reprezentant Województwa Podkarpackiego na Dożynkach Prezydenckich w Spale

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” reprezentowała Województwo Podkarpackie na Dożynkach Prezydenckich w dniach 14 – 15 września 2013 r. w Spale.

 • Lista wniosków ocenionych przez Radę LGD – Małe projekty

  W dniu 18.02.2013 roku o godz. 9:00 w biurze LGD w Jarosławiu odbyło się Posiedzenie Rady LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”, która oceniała złożone wnioski w ramach działania „Małe projekty”.

 • Lista wniosków ocenionych przez Radę LGD – Odnowa i rozwój wsi

  W dniu 19.02.2013 roku o godz. 9:00 w biurze LGD w Jarosławiu odbyło się Posiedzenie Rady LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”, która oceniała złożone wnioski w ramach działania „Odnowa i rozwój wsi”.

 • Lista wniosków ocenionych przez Radę LGD – Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  W dniu 19.02.2013 roku o godz. 14:00 w biurze LGD w Jarosławiu odbyło się Posiedzenie Rady LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”, która oceniała złożone wnioski w ramach działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”

 • Lista wniosków ocenionych przez Radę LGD – Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

  W dniu 19.02.2013 roku o godz. 12:00 w biurze LGD w Jarosławiu odbyło się Posiedzenie Rady LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”, która oceniała złożone wnioski w ramach działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

 • Lista wniosków rekomendowanych do stypendium - "Dyplom z marzeń"

  Z przyjemnością informujemy, że w dniu 27.08.2013 r. odbyło się posiedzenie Komisji Stypendialnej, która dokonała wstępnej kwalifikacji kandydatów do Programu Stypendiów Pomostowych „Dyplom z marzeń”.

 • Lista wniosków wybranych do finansowania – Odnowa i rozwój wsi

  Informujemy, że w terminie przewidzianym procedurą odwoławczą do Biura Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” nie wpłynęło odwołanie od decyzji Rady z dnia 19.02.2013 r. w sprawie oceny operacji w ramach Wdrażania lokalnych strategii rozwoju PROW 2007-2013 dla działania „Odnowa i rozwój wsi”.

 • Lista wniosków wybranych do finansowania – Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  Informujemy, że w terminie przewidzianym procedurą odwoławczą do Biura Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” nie wpłynęło odwołanie od decyzji Rady z dnia 19.02.2013 r. w sprawie oceny operacji w ramach Wdrażania lokalnych strategii rozwoju PROW 2007-2013 dla działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

 • Lista wniosków wybranych do finansowania – Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

  Informujemy, że w terminie przewidzianym procedurą odwoławczą do Biura Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” nie wpłynęło odwołanie od decyzji Rady z dnia 19.02.2013 r. w sprawie oceny operacji w ramach Wdrażania lokalnych strategii rozwoju PROW 2007-2013 dla działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

 • Lista wniosków wybranych i niewybranych do finansowania - Małe projekty

  Informujemy, że w terminie przewidzianym procedurą odwoławczą do Biura Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” wpłynęło dwa odwołania od decyzji Rady z dnia 18.02.2013 r. w sprawie oceny operacji w ramach Wdrażania lokalnych strategii rozwoju PROW 2007-2013 dla działania „Małe projekty”.

   

 • Nabór na szkolenie nt. certyfikacji produktów regionalnych

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zaprasza na bezpłatne  szkolenie wyjazdowe nt. certyfikacji produktów regionalnych. Szkolenie odbędzie się w dniach 20 – 21 czerwca 2013 r. w Hadlach Szklarskich Szkolenie prowadzone będzie przez eksperta z Departamentu Rolnictwa i Gospodarki Wodnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie.

 • Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania - Małe projekty

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 - Małe projekty.

 • Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania - Małe projekty

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 - Małe projekty. Termin  składania  wniosków:  od 11 grudnia 2013 r. do 8 stycznia 2014 r.

 • Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania - Odnowa i rozwój wsi

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 - Odnowa i rozwój ws

 • Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania - Odnowa i rozwój wsi

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 - Odnowa i rozwój wsi. Termin  składania  wniosków: od 11 grudnia 2013 r. do 8 stycznia 2014 r.

 • Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania - Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność”  ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej.

 • Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania - Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność”  ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. Termin  składania  wniosków:  od 11 grudnia 2013 r. do 8 stycznia 2014 r.

 • Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania - Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw.

 • Nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania - Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” ogłasza nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 – Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. Termin składania wniosków:  od 11 grudnia 2013 r. do 8 stycznia 2014 r.

 • Planowany termin naboru wniosków

  Informujemy wszystkich potencjalnych beneficjentów, że nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007 – 2013 będzie od 11 grudnia 2013 r. do 8 stycznia 2014 r.

 • Posiedzenie Rady LGD dot. działania „Małe Projekty”

  Na podstawie § 14 pkt 6 Statutu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” zwołuję Posiedzenie Rady, które odbędzie się w dniu 18 luty 2013 r., o godz. 9:00 w biurze LGD w Jarosławiu, ul. Kościuszki 26. Celem posiedzenia jest dokonanie wyboru operacji w ramach ogłoszonego konkursu na realizację LSR w zakresie działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju – „Małe Projekty”.

 • Posiedzenie Rady LGD dot. działania „Małe projekty”

  Na podstawie § 14 pkt 6 Statutu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” zwołuję Posiedzenie Rady, które odbędzie się w dniu 13 marzec 2013 r., o godz. 9:00 w biurze LGD w Jarosławiu, ul. Kościuszki 26.

 • Posiedzenie Rady LGD dot. działania „Odnowa i rozwój wsi”

  Na podstawie § 14 pkt 6 Statutu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” zwołuję Posiedzenie Rady, które odbędzie się w dniu 19 luty 2013 r., o godz. 900 w biurze LGD w Jarosławiu, ul. Kościuszki 26. Celem posiedzenia jest dokonanie wyboru operacji w ramach ogłoszonego konkursu na realizację LSR w zakresie działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju – „Odnowa i rozwój wsi”.

 • Posiedzenie Rady LGD dot. działania „Odnowa i rozwój wsi”

  Na podstawie § 14 pkt 6 Statutu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” zwołuję Posiedzenie Rady, które odbędzie się w dniu 13 marzec 2013 r., o godz. 10:00 w biurze LGD w Jarosławiu, ul. Kościuszki 26.

 • Posiedzenie Rady LGD dot. działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”

  Na podstawie § 14 pkt 6 Statutu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” zwołuję Posiedzenie Rady, które odbędzie się w dniu 19 luty 2013 r., o godz. 14:00 w biurze LGD w Jarosławiu, ul. Kościuszki 26. Celem posiedzenia jest dokonanie wyboru operacji w ramach ogłoszonego konkursu na realizację LSR w zakresie działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju – „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”.

 • Posiedzenie Rady LGD dot. działania „Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”

  Na podstawie § 14 pkt 6 Statutu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” zwołuję Posiedzenie Rady, które odbędzie się w dniu 13 marzec 2013 r., o godz. 12:00 w biurze LGD w Jarosławiu, ul. Kościuszki 26.

 • Posiedzenie Rady LGD dot. działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”

  Na podstawie § 14 pkt 6 Statutu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” zwołuję Posiedzenie Rady, które odbędzie się w dniu 19 luty 2013 r., o godz. 12:00 w biurze LGD w Jarosławiu, ul. Kościuszki 26. Celem posiedzenia jest dokonanie wyboru operacji w ramach ogłoszonego konkursu na realizację LSR w zakresie działania 413 Wdrażanie Lokalnych Strategii Rozwoju – „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”.

 • Posiedzenie Rady LGD dot. działania „Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw”

  Na podstawie § 14 pkt 6 Statutu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” zwołuję Posiedzenie Rady, które odbędzie się w dniu 13 marzec 2013 r., o godz. 11:00 w biurze LGD w Jarosławiu, ul. Kościuszki 26.

 • Pruchnickie Koło Filmowe „KamerStos”

  Zapraszamy do udziału w warsztatach filmowych organizowanych przez Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej przy współpracy z Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku.
  Pierwsze organizacyjne spotkanie Koła filmowego odbędzie się 25 czerwca 2013 r. o godz. 18:00 w Centrum Kultury w Pruchniku.

 • Relacja TV z konkursu Wielkanocnego LGD

  Zapraszamy do obejrzenia krótkiego reportażu z II edycji Konkursu Wielkanocnego zorganizowanego przez LGD Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność”.
  Reportaż został przygotowany przez telewizję pn.  „Twoja TV – telewizja internetowa Jarosław i okolice”.

 • Relacja z rajdu rowerowego LGD

  W minione niedzielne popołudnie odbył się rajd rowerowy zorganizowany przez naszą LGD. Miłośnicy jazdy na rowerze wyruszyli z placu przy Urzędzie Gminy Pawłosiów w trasę rajdu, która przebiegała przez kilka miejscowości Gminy Pawłosiów.

 • Sposób rozliczania i księgowania wkładu niepieniężnego w Małych Projektach

  Przedstawiamy interpretację ARiMR oraz jej późniejsze uzupełnienia w sprawie ujęcia wkładu niepieniężnego w wyodrębnionej księgowości w działaniu 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju w zakresie małych projektów, zgodnie z którą wkład niepieniężny należy traktować jako wydatek.

 • Stypendia pomostowe LGD w TVP Rzeszów

  W dniu 8 sierpnia 2013 r. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” gościła telewizję „Telewizja Polska – TVP Rzeszów”. Nasza LGD została wybrana do przeprowadzenia reportażu na temat stypendiów pomostowych jako jedna z podkarpackich organizacji, która uczestniczy w Programie.

 • Stypendia pomostowe zostały przyznane

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” informuje, że rekomendowani przez nas stypendyści otrzymali stypendia pomostowe w roku akademickim 2013/2014. Stypendium „Dyplom z marzeń” w pierwszym etapie naboru otrzymało 7 stypendystów.

 • Stypendia pomostowe zostały przyznane – wyniki II tury

  Informujemy, że w ramach drugiego naboru do Programu Stypendiów Pomostowych „Dyplom z marzeń” zakwalifikowała się jedna osoba. Dzięki rekomendacji Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” stypendium pomostowe w roku akademickim 2013/2014 otrzyma Pani Ewelina Kołodziej z Gminy Pruchnik.

 • Stypendia pomostowe – Dyplom z marzeń 2013/2014

  Z przyjemnością informujemy, że przystąpiliśmy do XII edycji Programu Stypendiów Pomostowych. Program Stypendiów Pomostowych został zainicjowany w 2002 r. przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizatorem jest Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości w Łodzi.

 • Szansa dla kolejnych kandydatów na stypendium „Dyplom z marzeń”

  Z przyjemnością informujemy, że Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” otrzymała możliwość przyznania większej liczby stypendiów w ramach Programu Stypendiów Pomostowych „Dyplom z marzeń”.

 • Szkolenia informacyjne dla społeczności lokalnej LGD

  W dniach 14 – 15 stycznia 2013 roku Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność”  zorganizowała bezpłatne szkolenia informacyjne dla społeczności lokalnej.

 • Szkolenie z certyfikacji produktów regionalnych

  W dniach 20 – 21 czerwca 2013 r. Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zorganizowała szkolenie wyjazdowe w Hadlach Szklarskich. Tematem szkolenia była certyfikacja produktów regionalnych. Szkolenie prowadziła Pani Zofia Kasperek z Departamentu Rolnictwa i Gospodarki Wodnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego.

 • Turniej Gmin LGD

  W sobotę 10 sierpnia 2013 r. na stadionie sportowym w Roźwienicy odbył się Turniej Gmin LGD. Organizatorem imprezy była Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność”.

 • UWAGA! ZMIANA TERMINU WYCIECZKI ROWEROWEJ

  UWAGA!
  Informujemy, że wycieczka rowerowa LGD planowana na dzień 2 czerwca 2013 r. zostaje przeniesiona na inny termin z przyczyn niezależnych od organizatora.
  W najbliższym czasie poinformujemy o nowym terminie wycieczki rowerowej LGD.

 • Udział w projekcie „Akademia słowa, umiejętności i realizacji”

  Z przyjemnością informujemy, że Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” w drodze konkursu została wybrana do udziału w projekcie „Akademia słowa, umiejętności i realizacji” realizowanego przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”. Projekt dofinansowany ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 • Uroczyste wręczenie dyplomów stypendystom Programu Stypendiów Pomostowych „Dyplom z marzeń”

  W dniu 5 lutego 2013 r. odbyło się uroczyste posiedzenie Zarządu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” podczas, którego zostały wręczone  stypendystom XI edycji Programu Stypendiów Pomostowych „Dyplom z marzeń”, dyplomy przyznające stypendium na I rok studiów w wysokości 5 000 zł w roku akademickim 2012/2013.

 • V edycja Targów LGD w Rzeszowie

  W ostatnią niedzielę, 1 września 2013 r. na deptaku przy ul. 3 Maja w Rzeszowie odbyła się kolejna, już V edycja Targów Lokalnych Grup Działania z terenu województwa podkarpackiego.

  W ramach V edycji Targów ogłoszono dwa konkursy skierowane do Lokalnych Grup Działania, tj. „Najlepsze stoisko wystawowe prezentujące potencjał Lokalnej Grupy Działania” oraz „Nasza muzyka i śpiewanie”.

 • Walne Zebranie Członków LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”

  Na podstawie § 15 ust. 2 pkt 4 Statutu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” Zarząd Stowarzyszenia zwołuje na dzień 8 maja 2013 r. Walne Zebranie Członków LGD. Zebranie rozpocznie się o godzinie 14:00 w Świetlicy Wiejskiej w Chłopicach (budynek UG w Chłopicach), Chłopice 149 A, 37-561 Chłopice.

 • Walne Zebranie Członków LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”

  Na podstawie § 15 ust. 2 pkt 4 Statutu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” Zarząd Stowarzyszenia zwołuje na dzień 25 wrzesień 2013 r. Walne Zebranie Członków LGD.

 • Walne Zebranie Członków LGD Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność”

  Na podstawie § 15 ust. 2 pkt 4 Statutu Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” Zarząd Stowarzyszenia zwołuje na dzień 3 grudnia 2013 r. Walne Zebranie Członków LGD. Zebranie rozpocznie się o godzinie 15:00 w Świetlicy wiejskiej w Pawłosiowie (budynek UG Pawłosiów), Pawłosiów 88, 37 – 500 Jarosław.

 • Wycieczka rowerowa LGD

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zaprasza na wycieczkę rowerową dla mieszkańców LGD, która odbędzie się w dniu 2 czerwca 2013 r. (niedziela) o godz. 15:00. Trasa wycieczki: Pawłosiów – Cieszacin Wielki – Pawłosiów. Start: Plac przy Urzędzie Gminy w Pawłosiowi.

 • Wyniki konkursu Wielkanocnego LGD

  W ostatnią niedzielę 17 marca 2013 roku odbył się finał II edycji Konkursu Wielkanocnego Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”. Finał konkursu rozpoczął się o godz. 14.00 w Centrum Kultury, Sportu i Turystyki w Pruchniku, gdzie swoje stoły zaprezentowało 8 zgłoszonych do konkursu Kół Gospodyń Wiejskich z obszaru LGD.

 • Wyniki konkursu wyboru ofert

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” informuje, że w związku z możliwością składania ofert na przygotowanie stołu wigilijnego podczas Konkursu Bożonarodzeniowego Samorządu Województwa Podkarpackiego w dniu 18.12.2013 r. w Rzeszowie, do Biura LGD wpłynęła 1 oferta.

 • Wyniki konkursu wyboru ofert – stół z potrawami regionalnymi

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” informuje, że w związku z ogłoszonym konkursem wyboru ofert na przygotowanie stołu z potrawami regionalnymi podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego w dniu 15.12.2013 r. w świetlicy wiejskiej w Pawłosiowie, do Biura LGD wpłynęła 1 oferta.

 • Zapraszamy do udziału w Akcji Piernikowej

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” wraz z partnerami, tj. Stowarzyszenie „Kobiety na Rzecz Odnowy Tradycji i Obyczajów”, Stowarzyszenie Miłośników Ziemi Pruchnickiej i Podkarpacka Fundacja Pomocy i Rozwoju serdecznie zaprasza do udziału w „Akcji Piernikowej” organizowanej w ramach projektu „Akademia słowa, umiejętności i realizacji” realizowanego ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

 • Zapraszamy na Turniej Gmin LGD

  Zapraszamy wszystkich mieszkańców obszaru objętego działaniem LGD do udziału w Turnieju Gmin LGD, który odbędzie się 10 sierpnia 2013 r. /sobota/ o godz. 15:00 na stadionie sportowym w Roźwienicy. W programie przewidziane m.in. drużynowe konkurencje sprawnościowe, występy zespołów ludowych, degustacja potraw regionalnych.

 • Zapraszamy na rajd rowerowy LGD

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zaprasza na rajd rowerowy dla mieszkańców LGD, który odbędzie się w dniu 21 lipiec 2013 r. (niedziela) o godz. 15:00. Uczestnikiem rajdu rowerowego może zostać każda osoba mieszkająca na obszarze LGD, posiadająca sprawny rower z odpowiednim wyposażeniem.
  Udział w rajdzie rowerowym jest bezpłatny.

 • Zaproszenie do składania ofert

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zaprasza do składania ofert na przygotowanie stołu wigilijnego podczas Konkursu Bożonarodzeniowego Samorządu Województwa Podkarpackiego w dniu 18.12.2013 r. w Rzeszowie. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, instytucji kultury, grup nieformalnych oraz  przedsiębiorców promujących lokalne tradycje i  produkty.

 • Zaproszenie do składania ofert – przygotowanie stołu z potrawami regionalnymi

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” zaprasza do składania ofert na przygotowanie stołu z potrawami regionalnymi podczas Kiermaszu Bożonarodzeniowego LGD w dniu 15.12.2013 r. w świetlicy wiejskiej w Pawłosiowie. Konkurs skierowany jest do organizacji pozarządowych, instytucji kultury, grup nieformalnych oraz  przedsiębiorców promujących lokalne tradycje i produkty.

 • Zaproszenie na Kiermasz Bożonarodzeniowy LGD

  Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność” serdecznie zaprasza lokalną społeczność, twórców i rękodzielników, organizacje pozarządowe, instytucje kultury, grupy nieformalne i przedsiębiorców na Kiermasz Bożonarodzeniowy LGD, który odbędzie się w dniu 15 grudnia 2013 r. (niedziela) od godz. 14:00 do 20:00 w świetlicy wiejskiej w Pawłosiowie.
  Chcesz zaprezentować lub nabyć ozdoby świąteczne, wypieki i potrawy bożonarodzeniowe? Poczuć magię zbliżających się Świąt? Przyjdź na nasz Kiermasz.

 • Życzenia Wielkanocne

  Z okazji Świąt Wielkiej Nocy pragniemy życzyć,
  aby ten radosny okres był czasem przemiany serc.
  Aby udział w tajemnicy Zmartwychwstania stał się dla nas
  wszystkich źródłem wiary, nadziei i miłości.
  Aby moc Zmartwychwstałego Chrystusa
  dodawała nam siły do wspólnej pracy, wzajemnego wspierania się
  i pokonywania codziennych trudów i słabości, życzy
  Zarząd oraz Pracownicy Biura LGD Stowarzyszenia „Z Tradycją w Nowoczesność”

 • Życzenia Świąteczne

  Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
  pragniemy złożyć wszystkim mieszkańcom Lokalnej Grupy Działania "Z Tradycją w Nowoczesność" najserdeczniejsze życzenia.