Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Stoisko promocyjne LGD podczas imprezy „XIX Jarmark Sztuki Ludowej Pruchnickie Sochaczki"

W dniu 18.07.2021 r. odbyła się impreza plenerowa pn. „XIX Jarmark Sztuki Ludowej Pruchnickie Sochaczki”. Głównym celem imprezy jest popularyzacja dorobku twórców z dziedzin objętych programem „Ginące zawody". Na pruchnickim rynku pojawili się ludowi artyści i rękodzielnicy z całego regionu dzięki czemu można było podziwiać talenty, umiejętności, efekty pracy rzemieślniczej oraz artystycznej. Oprócz czynności wykonywanych w ramach „ginących zawodów” takich jak wikliniarstwo, kowalstwo, bednarstwo czy rymarstwo, zobaczyć można było na Jarmarku inne wytwory tradycyjnego rzemiosła, m.in. drewniane zabawki, koronki, hafty, kwiaty z bibuły, miód i świece z pszczelego wosku, rzeźby, obrazy malowane różnymi technikami i wiele innych dekoracyjnych i użytkowych przedmiotów. Degustowano tradycyjne smakowitości i popróbowano swoich sił w pracowni garncarskiej. Wystawianym przez rękodzielników pracom towarzyszyły występy. Na scenie w Rynku publiczność bawiła m.in. kapela ludowa „Dynowianie” z Dynowa oraz kapela „Lala” z pogranicza lasowiacko- rzeszowskiego.

 

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Z Tradycją w Nowoczesność” gościła na tej imprezie w roli wystawcy. Na naszym stoisku można było zapoznać się z różnego rodzaju wydawnictwami poświęconymi działalności Stowarzyszenia oraz Programowi Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

Na dzieci natomiast czekał kącik warsztatów artystycznych, można było własnoręcznie wykonać ozdobną torebkę prezentową, kolorową laurkę czy talerzyk. Każde dziecko otrzymało prezent i gadżety promocyjne LGD. Dzieci z radością i głową pełną pomysłów podchodziły do naszego stoiska, a odchodziły od niego ze szczerym uśmiechem.

 

Organizatorzy wydarzenia także przygotowali strefę dla dzieci, a w niej choćby kolorowe dmuchańce i zabawy z animatorem.

 

Dziękujemy serdecznie organizatorom za możliwość uczestniczenia w imprezie ze swoim stoiskiem.

 

Zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej z wydarzenia.