Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Wyniki IV edycji Konkursu Wielkanocnego LGD

W niedzielę 22 marca br. w Domu Kultury w Maleniskach odbyła się IV edycja Konkursu Wielkanocnego Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenia „ Z Tradycją w Nowoczesność”, którego celem było kultywowanie
i podtrzymywanie tradycji oraz pokazanie możliwości twórczego aranżowania stołu wielkanocnego.

W konkursie udział wzięło dziesięć Kół Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu jarosławskiego i przeworskiego. Wśród nich znalazły się Koła Gospodyń Wiejskich  z: Chłopic, Jankowic, Kramarzówki, Lipnika, Malenisk, Pantalowic, Pawłosiowa, Woli Roźwienickiej, Siedleczki i Tywoni.

 

Jury w składzie: dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pruchniku Magdalena Długosz, dyrektor Zespołu Szkół
w Wierzbnej Ewa Hałajko,  dyrektor Szkoły Podstawowej w Dobkowicach Jerzy Jankowski, nauczyciel w Zespole Szkół w Roźwienicy Lidia Przybylska oraz nauczyciel Zespołu Szkolono – Gimnazjalnego
w Sieteszy Jolanta Telega oceniło nie tylko różnorodność prezentowanych potraw wielkanocnych, wykonanych przez poszczególne koła, ale również wzięło pod uwagę prezentację stołów wielkanocnych w nawiązaniu do tradycji.

 

Komisja konkursowa dokonała oceny poszczególnych stoisk kierując się kryteriami określonymi w regulaminie
IV edycji Konkursu Wielkanocnego LGD oraz wyłoniła następujących zwycięzców:

I miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Pantalowicach

II miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Pawłosiowie

III miejsce – Koło Gospodyń Wiejskich w Lipniku

 

Wyróżnienia:

 

  • Koło Gospodyń Wiejskich w Siedleczce
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Tywoni
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Jankowicach
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Woli Roźwienickiej
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Chłopicach
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Maleniskach
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Kramarzówce

 

 

Nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe dyplomy zostały wręczone laureatom przez Panią Jolantę Kędzior – Prezesa Zarządu LGD, Panią Joannę Tomaszewska – Sekretarza Gminy Pawłosiów oraz Panią Ewę Hałajko – Przewodniczącą Komisji konkursowej.

 

Wszystkim uczestnikom konkursu składamy podziękowania za udział oraz trud włożony w przygotowaną prezentację. Serdecznie dziękujemy Wójtowi Gminy Pawłosiów Mariuszowi Reń za pomoc w organizacji konkursu.

 

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawowała Gazeta Jarosławska oraz jarosławski portal telewizyjny Twoja TV. Wydarzenie finansowane było ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader – Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

 

Poniżej zamieszczamy relację fotograficzną z konkursu. Zapraszamy także do obejrzenia krótkiego reportażu przygotowanego przez  jarosławski portal telewizyjny Twoja TV.

 

https://vimeo.com/123104459