Kim jesteśmy?

LGD Stowarzyszenie "Z tradycją w nowoczesność" jest formą prawną Lokalnej Grupy Działania. Została zarejestrowana aktem notarialnym 30 grudnia. Na działalność fundacji zostały przeznaczone pieniądze z gmin partnerskich, oraz od osób fizycznych.   więcej »

Kontakt z nami

Masz jakieś pytania lub sugestie? Skorzystaj z poniższych form kontaktu z nami:

 

tel/fax: +48 16 621-90-65
Napisz do nas e-mail

Newsletter
Wpisz swój adres e-mail w poniższe pole, aby otrzymywać informacje o nowościach i wydarzeniach:

A A A

Zapraszamy do konkursu - „Polska Wieś – Dziedzictwo i Przyszłość”

 

Ruszyła XIV edycja konkursu „Polska Wieś – Dziedzictwo i Przyszłość”, organizowanego przez Fundację na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa we współpracy z Wydawnictwem Naukowym Scholar.

 

Jak w poprzednich edycjach, tak i teraz, zainteresowane konkursem powinny być szczególnie te osoby, którym bliskie są idee pozwalające zachować i promować dorobek materialny oraz duchowy naszej, polskiej wsi. W trosce o zachowanie i rozwój jej tożsamości, w próbach znalezienia odpowiedzi na pozornie proste pytanie: „czym jest / może być wieś?”, w chęci promowania jej dziedzictwa – zarówno kulturowego, jak i materialnego – zachęcamy do zgłaszania prac w konkursie!

 

W ramach konkursu Kapituła oceni prace w dwóch kategoriach:

  • Prace naukowe (m.in. prace doktorskie), popularno-naukowe i inne nienależące do tych dwóch kategorii, ale prezentujące szczególnie inspirujące i innowacyjne spojrzenie na problematykę rozwoju wsi;
  • Prace prezentujące dorobek kulturowy kraju i regionu, opisujące inicjatywy lokalne, dziedzictwo historyczne wsi (monografie wsi, archiwalne zbiory zdjęć stanowiące element dokumentacji, pamiętniki) oraz prace ilustrujące przykład sukcesu w rozwoju polskiej wsi.

Zwycięzca w każdej z kategorii otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 5 tysięcy złotych. Nagrodzone prace będą mogły być wydane w postaci książkowej w Wydawnictwie Naukowym Scholar.

 

Termin nadsyłania prac mija 31 lipca 2022 r.

 

Szczegóły wraz z formularzem rejestracyjnym pod linkiem: https://www.fdpa.org.pl/xiv-edycja-konkursu-polska-wies-dziedzictwo-i-przyszlosc-v1